Szégyenfolt a váci csarnokban!

Futsal NB2-es csapatunk a váci Sportcsarnokban mérkőzött meg a helyiek gárdájával.

Volt presztízse a mérkőzésnek, hiszen a két együttes jól ismeri egymást. Vác és Nagymaros közel fekszik egymáshoz. Csapatkapitányunkat kitartóan szerették volna a hazaiak korábban leigazolni, míg játékos-edzőnk szerepelt is a két évvel ezelőtti NB2-es bajnokcsapatban. Ennek megfelelően mintegy 200 néző érezte úgy, hogy hétfő este nekik látni kell a mérkőzést. Külön boldogsággal tölthetett el minket, hogy ebből 50 fő miattunk jött a csarnokba és lelkesen buzdítottak is minket a dobjaikkal, kereplőikkel, hangjukkal! Amíg ennek volt értelme!

A mérkőzés előtt néhány probléma felmerült a gárdánál. A kezdő ötösünkből Kisikán Tamás és Kiss Ádám nem tudta vállalni a játékot, míg Menyhei Zoltán és Himmer Donát sérülten érkezett. Emellett olyan meghatározó játékosok hagyták ki a “rangadót”, mint Vitányi Márk, Virág Tamás, Vlasics Ádám vagy Vas Péter.

A kilencedik percre minden kérdés eldőlt, hiszen ekkor a hazaiak már öt góllal vezettek. A mérkőzést különösebben nem érdemes elemezni, ugyanis a játék minden elemében jobbak voltak a váciak. A szokásos néhány perces kihagyásainkat könyörtelenül használták ki Hirt Gergőék. Az 5-9 perc között öt, 21-26 perc között szintén öt, a 36-39 percben újabb öt góllal terhelték meg a kapunkat. Megállapítható, hogy ebben az osztályban ezek a megingások már nem férnek bele a játékba!

A pénteki napon az ‘újvárosi főiskolásokat fogadjuk hazai pályán. Az nem titok, hogy annak sem mi leszünk az esélyesei, de muszáj valamit visszaszerezni a becsületünkből. A Dunaújváros két győzelem mellett, egy vereséget szenvedett eddig és a három meccsen 34 gólt rúgott, ami a legtöbb a csoportunkban… A mérkőzés 20:30-kor kezdődik a Fáy utcai Sportcsarnokban!

Vitányi László játékos-edző értékelése: Ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak. Az edzéseken gyakoroltakból semmit nem tudtunk a mérkőzésen felmutatni és erre nem lehet kifogás alap embereink hiányzása, sérülése. Az NB2 már nem utcák-terek bajnoksága. Sokan ezt még nem érzik át és olyan is a mentális felkészülésük! Most három periódusban mondtunk totális csődöt, azon leszünk, hogy ezen szakaszok számát a nullára csökkentsük. Szégyellem magam és a csapat nevében is elnézést kérek a szurkolóinktól a mai produkcióért! Jó hírnek értékelem, hogy a csapat a vereségtől nem letargiába esett, hanem “csakazértis hangulat alakult ki. A Dunaújváros elleni bajnokira huszonegy játékos jelezte érkezését, ettől függetlenül korántsem biztos, hogy mindenki mezt kap a meccsen.