Fekete péntek a Fáy utcában

Csapatunk szeptember 20-án, pénteken a Vasas Sportcsarnokában fogadta a Romhány együttesét.

Előzetesen nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen az ellenfélnél több korábbi NB1-es játékos is szerepel és kimondatlanul is a bajnoki címért játszanak! Nehezítette a dolgunkat, hogy csapatkapitányunk Kisikán Tamás továbbá két meghatározó játékosunk Kovács Arnold és Vitányi Márk nem tudott játszani! A pályára Kiss Ádám vezette ki kapitányként az együttesünket. A mérkőzésre 50 néző volt kíváncsi!

A mérkőzésen a magabiztos védekezést helyeztük előtérbe, ennek köszönhetően többet volt a labda a vendégeknél. A Romhány többször ért a kapunk elé, mint mi az övék elé, de ez gólban nem mutatkozott meg. A 15-ik percben néhány másodpercen belül két ziccert is kidolgoztak a vendégek. Ekkor időt kértünk, Vitányi László játékos-edző megpróbálta felrázni a fiúkat, azonban ez a visszájára fordult, ugyanis három perc alatt négy súlyos egyéni hibát vétettünk, amelynek köszönhetően 4:0-ra vezetett az ellenfél a félidőben.

A második félidőben változtattunk a felálláson, az egész pályás letámadást alkalmaztuk. Ez azt eredményezte, hogy már jóval több helyzetet tudtunk kialakítani, azonban a romhányiak tökéletesen kihasználták rutinjukat. Csapatunknak kétszer volt három perces kihagyása, amelyek alatt először három, másodszor két gólt ért el a fehér mezes vendég gárda. Ebben az időszakban előttünk is adódtak helyzetek, de Vitányi László a kapu előtt többször is rossz döntéseket hozott, Kiss Ádám lövései nem találtak utat a kapuba és Virág Tamás, Gieber Gyula is hibás döntéseket hozott az utolsó pillanatban. Egyedül Menyhei Zoltán tudta feltörni az egyébként remekül védő Piel Béla védőfalát. A 39-ik percben egy percig ismét bealudtunk, ezalatt újabb két gólt lőttek a vendégek, ezzel alakult ki a 11:2-es végeredmény.

Összességében elmondható ugyanaz, mint az első mérkőzésünkön: nagyobb odafigyeléssel, az egyéni hibák kiszűrésével egy szoros eredményt is elérhettünk volna, de a meccs összképét tekintve a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot. A gólarányt sajnáljuk nagyon, de bízunk benne, hogy ez csak egy kisiklás volt és visszatalálunk a helyes útra.

A következő mérkőzésen a két évvel ezelőtti NB2-es bajnokhoz, edzőnk korábbi csapatához, a Váchoz utazunk. A mérkőzés 09.30-án hétfőn, 20 óra 00 perckor kezdődik. A meccsen nem mi vagyunk az esélyesek, de bízunk a folyamatos fejlődésben. Nem lesz könnyű hetünk, mert a váci mérkőzés után a szintén dobogóra pályázó Dunaújvárost fogadjuk a pénteki napon. Ezzel elmondhatjuk, hogy a negyedik fordulóval bezárólag három bajnokesélyessel már játszottunk.

A váci derbiig még egy edzőmeccs és egy edzés szerepel a programban, reméljük a fiúk csökkentik ezeknek köszönhetően az egyéni hibák számát.

A mérkőzésről beszámolót készített a szövetség hivatalos honlapja a futsal-hungary.hu, amit itt olvashatnak:

GARVITTAX – ROMHÁNY SE 2-11 (0-4)
A vendégek voltak az esélyesei az összecsapásnak, de a hazaiak remekül tartották magukat, hiszen 16 percig 0-0 volt az eredményjelzőn, majd ezután jött egy rövidzárlat, és a romhányiak gyorsban négy gólt szereztek, amivel pontot is tettek a három pont sorsára. A fordulás után csak a gólarány volt kérdéses. Az elfáradó hazaiak már nem tudtak olyan ellenállást kifejteni, mint az első félidőben, így végül 9 góllal jobbnak bizonyultak a látogatók.